Stāsts par Leiputriju...


   Runājot par Leiputriju, tā ir sala, kura atrodas dienvidaustrumu Jārlandā. Arī mūsu nometne norisinās uz salas, jo atpūtas bāze "Silmači" atrodas uz pussalas.

   Sala tika nosaukta par Leiputriju, tāpat kā mekarto tautas pasakā, kuras notikumi norisinājās zemē, kuru sauca par Leiputriju. Šādu nosaukumu viņi izvēlējās tādēļ, ka sala bija pilna ar nekur citur neredzētiem augiem un dzīvniekiem, tieši tāpat kā pasakā.. Vēlāk viņi nosauca sevi par Leiputrīniem, par godu vietai, kurā tie dzīvo.

   Leiputrija ir purvaina un pauguraina. Visu tās teritoriju klāj mežs, kurš aug purvā, virs kura pastāvīgi paceļas migla . Leiputrijā visu diennakti ir nakts un zvaigznes ir saskatāmas, bet koki un sēnes apgrūtina to saskatāmību. Leiputrijā atšķirībā no teritorijām uz rietumiem, kuras apdzīvo rūķi un mekarto mākoņu un nokrišņu (sniega, krusas, lietus) ir maz.

   Tieši Leiputrijas izolētība ir ļāvusi attīstīties unikālai, nekur citur neredzētai dzīvajai dabai. Leiputrijā augi ir neparasti. Šeit izaugušas sēnes parasti nemēdz būt zemākas par pusmetru, bet tādas, kuras sasniedz 10 metru augstumu arī nav retums. Leiputrijā sastopama tikai viena nelielu sēņu suga. Šīs sēnes klāj zilas, spīdīgas gļotas. Papardes parasti ir 80 centimetru augstas, bet to sēklas ir kā lielas, zilas pieneņpūkas, kuras lido simtiem metru tālu. Koki ir apauguši ar efejām un liānām tik ļoti, ka stumbrs un zari gandrīz vairs nav saskatāmi. Koku lapas ir sarkanā, zilā vai violetā krāsā, no tiem regulāri nokrīt kāda lapa. Leiputrijā ir sastopami arī koki, kuriem nav lapu, bet ir tikai milzīgi ziedi, kuri var sasniegt pat 25 kvadrātmetrus, ūdensrozes, kuru zieds ir basketbola bumbas lielumā un lapas plātne - vairākus kvadrātmetrus liela.
   Arī Leiputrijas dzīvnieki ir neparasti - spāres spārnu plētums ir aptuveni viens metrs. Arī daži zirnekļi sasniedz viena metra izmērus. Tāpat šeit sastopami arī lūši, ūdri, mazās pandas, neskaitāmas zivis, papagaiļi, dzērves, pīles, lidojošas čūskas (vibranti), milzīgi putni, bites, kā arī fejām līdzīgi radījumi.


Var teikt, ka Leiputrijā var notikt dažādi brīnumi, tieši tāpat kā nometnē "Leiputrija"! :)

 .